Reklam
Tekâmül

Anadolu’da Bir Cevelân, Anadolu’ya Doğru – Nâmık Ekrem

Nâmık Ekrem Efendi’nin 64 sayfa olarak kaleme aldığı Anadolu’da Bir Cevelân isimli eser 1300’lü senelerde Anadolu’da yaşayan halkımızın günlük hayatından birçok sahneyi gözler önüne sermektedir.
Boyut: 1.9 MB
Kitabı Oku
Kitabı İndir (Sağ tıklayarak “Bağlantıyı Farklı Kaydet”e Tıklayınız)
 Kitabın Baskısını Talep Et (Yakında!)

 


 

Mukaddimeden

Nâmık Ekrem Bey tarafından neşrolunan “Vatan İçin Fâideli Kitaplar” cidden her tarafta mazhar-ı rağbet ve revac olmaktadır. Bu gezide eserlerin matbuları pek az kalmış, bazısı da bitmiştir. Tekrar tab u neşri arzu olunuyor. Vatandaşlarımızın hürriyet ve meşrutiyeti sevdiklerine en büyük delâilden biri de bu kitapların mütâlâasına hâhişkâr olmaları denilebilir. Öyle değil mi ya? Artık bizim için en lüzumlu eserler: Fikir ve nazarımızı selâmet-i vatan için celb ü tenvir eden kitaplardır. Vatan-ı muazzezimizin teâlî ve terakkisi uğrunda bezl ettiğimiz şu fedakârlıkların semeresiz kalmadığını görünce kalplerimizde husûle gelen âsâr-ı sevk ve memnûniyete had ve gaye tasavvur olunamayacağı tabiidir.
Cenâb-ı Hakk cümlemizi, bütün şu hâk-i pâk-i vatanı hürriyet ve meşrutiyetimizle beraber, saadet ve selametten ayırmasın. Âmin.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ