Tekâmül

Kanımızı Kaynatan Seyyid Battal Gazi

Televizyon, radyo, internet yok. Tarım ile iştigal eden insanların meskûn olduğu bir ilçedesiniz. Bilgi edinmek için böyle bir dünyada kitabın aydınlatıcı rolünü düşünebiliyor musunuz? Bir ilçedeki kitap veya mecmuanın -ehil bir isim tarafından- okunduğunu ve üzerine latif sohbetler yapıldığını düşünün. İşte Seyyid Battal Gazi o sohbetlerin baş kahramanlarından birisidir.

Bir Müslüman genç akşama kadar tarlada, bağda çalışır, yorulur. Akşam evine gider ve karnını doyurur. Akşam namazını kıldıktan sonra ilim meclisine gidip kalbini doyurur. Bu ilim meclislerinde ise her an tetikte yaşayan milletimize mahsus olmak üzere cengâverlik hikâyeleri fevkâlâde ehemmiyeti haizdir. Bu hikâyelere doyum olmaz. Anlatıldıkça yeni yeni kısımları kalplerde yer tutar ve şevk verir, bereket hâsıl olur.

Seyyid Battal Gazi Hazretleri’nin zâviyedârı olan Şükrü Efendi, bu kıymetli ve necîb milletimizin kanını kaynatan hikâyeleri iki kapak arasında 82 sahife olacak şekilde toplamıştır. Ecdâdımızı harekete geçiren, vatan müdafaası ve cihad şuuru veren bu eseri gönüllerimizi süslemek için okumalıyız. Biz yine aynı milletiz ama fikriyâtımız zedelendi. Tamir etmek aletle olur. O alet de Osmanlıca eserlerdir.

Kitabı okumak için şu linke tıklayabilirsiniz: Seyyid Battal Gazi – Seyyid Battal Gazi Zaviyedârı Şükrü

Reklam
BU İLÂNI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA NEŞRET
ZİYARETÇİ TESBİTLERİ

Henüz fikir beyân edilmemiş. İlk tesbiti siz yapabilirsiniz.

BİR TESBİT YAZ